Eğer bu sayfayı hızlıca kapatmanız gerekiyorsa, bu alana tıklayabilirsiniz. Google arama motoruna yönlendirilirsiniz. Click here to rapidly close this page. The page will be forwarded to Google homepage.
HIZLI QUICK
ÇIKIŞ ESCAPE
METNİ BÜYÜT LARGER TEXT
METNİ KÜÇÜLT SMALLER TEXT

Geri dönüşleri durdurma

Geri dönüşler uyanıkken hafızamızda canlanan anılardır. Bizi tekrar o andaymışız gibi hissettirebilirler. Böyle durumlarda aşağıdaki egzersizi yapmak iyi gelebilir. 
Şu an duygusal olarak ............................................................................................................. hissediyorum.
Şu an bedenimde ...................................................................................................................... hissediyorum.
Bunlar ..................................................................  (olayın - travmanın? adını yazın/söyleyin) hatırladığım için oluyor. 
Aynı zamanda ...................................... günü (tarihi yazın/söyleyin) ..................................  (bulunduğunuz yeri yazın/söyleyin) etrafıma bakıyorum.
Ve ...................................................................................................................................................
(şu an etrafınıza baktığınızda çevrenizde gördüklerinizden bazılarını yazın/anlatın) görüyorum. 
Biliyorum ki ...................................... (olay/travmayı tekrar yazın) şu an gerçekleşmiyor.